To moje szczęście do ludzi… Asię poznałam w bardzo ważnym momencie mojego życia. Dokładnie wtedy, kiedy czułam, że doszłam do swojej wewnętrznej ściany, której pokonanie będzie wymagało ode mnie zmierzenia się z rzeczami, z którymi nie chciałam się mierzyć. I tak właśnie w ramach zajęć na studiach podyplomowych „Coaching menedżerski” pięknie zaprojektowanych przez Joannę Grelę, pojawiła się ona – Joanna Chmura z warsztatem dotyczącym wstydu.
Marka osobista
Czym jest marka osobista i gdzie są jej granice? Które działania dobrze wpływają na realizację Twoich celów, a które nieuchronnie prowadzą do katastrofy?
Mój rok z kobietami – Izabela Karkocha
Dzisiejsza rozmowa jest dla mnie wyjątkowa z wielu powodów. To rozmowa nie tylko z przedsiębiorczą kobietą, która buduje swoje życie, biznes i markę na własnych zasadach. Dla mnie to przede wszystkim rozmowa z serdeczną przyjaciółką, której znaczenia w przeżywaniu mojego życia w pełni nie jestem w stanie nawet wypowiedzieć słowami. Przed Wami rozmowa z Izabelą Karkochą.
Mój rok z kobietami – Julia Kołodko
Odkąd pamiętam lubiłam naukę. Od kilku lat ta fascynacja ma zdecydowanie praktyczne oblicze – naukowe dokonania ludzi na całym świecie bezpośrednio wpływają na moją pracę. Od chwili gdy to zrozumiałam poszukuję osób, które ludzkim językiem mówią o rzeczach trudnych, ale i ważnych. Uczę się codziennie od ludzi, którzy znajdują praktyczne, w tym biznesowe, zastosowania dla odkryć naukowych. Jedną z takich osób jest Julia Kołodko, która oswaja ekonomię behawioralną.
Mój rok z kobietami – Marta Górazda
Uwielbiam odważne kobiety, które błyskotliwością, wiedzą i doświadczeniem zmieniają życie swoich Klientów, przy okazji zmieniając postrzeganie konkretnych zawodów czy branż. Tak właśnie widzę Martę Górazdę. Łączy nas wiele – między innymi zamiłowanie do książek i do zadawania trudnych, ale ważnych pytań.
Mój rok z kobietami – Dagmara Pakulska
Zapraszam Was na kolejną rozmowę z cyklu „Mój rok z kobietami”. Z Dagmarą mijamy się na korytarzach branżowych konferencji i z wielką ciekawością obserwuję ją od dawna. Doceniam nie tylko jej ogromną wiedzę i doświadczenie, ale też bezpośredniość i bezpretensjonalność w komunikacji.
Mój rok z kobietami – Paulina Zarębska
Markami osobistymi zajmuję się niemal od początku mojej pracy zawodowej. Miałam wielkie szczęście spotkać na swojej drodze osoby, które mnie inspirowały, choć nie zawsze miały tego świadomość. Jednym z istotnych projektów tego roku są dla mnie rozmowy z kobietami, które podziwiam. Zapraszam Was więc w podróż, podczas której zmierzymy się z mitami i posmakujemy różnorodności, która mnie pasjonuje i wzmacnia.
Granice pojęcia marka osobista
Od lat fascynuje mnie temat marki osobistej. Nie jest to wcale nowy koncept, choć wciąż ewoluuje i napełnia się nowymi znaczeniami. Kiedy pisałam książkę Silne marki osobiste zmieniają świat zależało mi na rzetelnym podejściu do praktyki biznesowej. Chciałam pokazać jak krok po kroku zbudować markę osobistą z wykorzystaniem sprawdzonych w kontekście strategicznego zarządzania marką narzędzi, jednocześnie dając pewną bazę teoretyczną. Kotler już pod koniec lat 60 – tych ubiegłego wieku zastanawiał się na ile narzędzia klasycznego marketingu mogą i powinny być rozciągane na inne podmioty np. właśnie ludzi i idee. Dziś coraz rzadziej się nad tym zastanawiamy, a coraz częściej robimy.
Marka Agenta – wywiad z Łukaszem Kruszewskim
Półtora roku temu, kiedy ukazała się moja pierwsza książka „Silne marki osobiste zmieniają świat”, poznałam Łukasza Kruszewskiego, który działa zawodowo od 2008 roku, a od 2013 roku świadomie buduje swoją markę osobistą w branży nieruchomości.
Marka osobista człowieka renesansu
Czy jest dziś miejsce dla ludzi renesansu? Czy w świecie „wyróżnij się albo zgiń” jest miejsce dla ludzi, których różnorodność zainteresowań przeważa nad potrzebą specjalizacji w jednej dziedzinie? Czy w ciągłej pogoni za uwagą odbiorcy takie marki osobiste mają szansę na sukces?
Dobre maniery marki osobistej
Nie zdziwi Cię zapewne stwierdzenie „żyjemy w dobie informacji”. ” Żyjemy szybko” też nie brzmi jak prawda objawiona. Trudno sprzeczać się z faktami. Gdzie jednak w tych stwierdzeniach jest miejsce dla bylejakości?