Marka osobista

Twój wkład do lepszego świata

Wyobraź sobie świat, gdzie wszyscy dotrzymują składanych obietnic.

Wyobraź sobie świat, gdzie rozczarowanie politykiem, współpracownikiem czy bliską osobą znane jest tylko z opowieści o starych czasach. Wyobraź sobie świat, gdzie wszyscy jesteśmy silnymi markami osobistymi.

Codziennie dociera do Ciebie kilka tysięcy komunikatów. Ile z nich zauważasz? Ile zapamiętujesz? Codziennie stykasz się z kilkoma, kilkunastoma a może kilkudziesięcioma osobami. Ile z nich zapamiętujesz? Z iloma chcesz budować relacje?

Żyjąc w świecie przeładowanym informacjami, nie sposób konsumować wszystkich komunikatów, jakie do nas docierają. Trudno też ocenić, które z nich są wartościowe. Szukając więc odpowiedzi na przeróżne pytania zwracasz się do zaufanych źródeł. Rachel Botsman mówi o tym jak zmienia się nasz świat pod wpływem najcenniejszej dziś waluty -zaufania.

Walutą nowej gospodarki jest zaufanie…

… w świecie silnych marek osobistych również

Zaufanie jest walutą nie tylko nowej gospodarki. Każdego dnia posługujesz się nią pytając o zdanie ludzi dla Ciebie ważnych. Szukając wartościowych treści lub rozwiązań zwracasz się do silnych marek osobistych, do marek którym ufasz.

O ile prostsze byłoby nasze życie, gdybyśmy obracali się w kręgu osób, które swoimi działaniami potwierdzałyby swoje słowa? W świecie przepełnionym pozerstwem i chęcią szybkiego zaistnienia byłoby to niczym poranna morska bryza po źle przespanej nocy.

Jeśli więc i Ty chcesz znaleźć się w gronie ludzi, do których ktoś zwraca się po radę lub informacje, to buduj swoją markę osobistą w oparciu o szczerość i autentyczność. Bądź wierny swoim wartościom i swojemu DLACZEGO. Dotrzymuj składanych obietnic.

Tego świata nie da się uratować

To jedno z najczęstszych zdań jakie słyszałam w życiu. Tylko właściwie dlaczego nie?

Czy na prawdę tylko wielka rewolucja może zmienić świat? A może właściwą drogą jest stawianie małych kroków. Może trzeba zacząć od siebie. Może warto skupić się na drugim człowieku, szacunku do niego, na budowaniu wartościowych i szczerych relacji. Może jeśli każdego dnia ktoś postanowi iść drogą silnej marki osobistej z czasem ten świat stanie się lepszy.

Zaufania nie zdobywa się z dnia na dzień. Czasem buduje się je latami, ale i tu technologia służy pomocą. Społeczności oparte na kulturze rekomendacji wdzierają się w niemal każdą sferę życia, a społeczny dowód słuszności osiąga nowy wymiar. Zaufanie nie bierze się znikąd. Oparte jest na spójnych, uczciwych i odpowiedzialnych działaniach. Te trzy czynniki pozwalają radzić sobie nie tylko z sytuacjami życia codziennego, ale również z kryzysami. Wszędzie gdzie w grę wchodzi czynnik ludzki pojawiają się błędy. A marka osobista to właśnie człowiek. Nie bój się więc popełniać błędów, nie bój się uczyć i doświadczać. Jeśli Twoje czyny podparte będą uczciwością, odpowiedzialnością i spójnością, to żaden błąd nie podkopie zaufania do Ciebie. W końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Buduj więc Swoją markę osobistą i spraw by była silna zaufaniem, którym obdarzają Cię ludzie. Pomóż mi ratować ten świat.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *