Rozwój, Komunikacja i marketing, Książki

To warto przeczytać!

Poniżej przedstawiam Ci subiektywną listę lektur, które pomogą Ci w świadomym budowaniu Twojej marki osobistej.

Silne marki osobiste zmieniają świat. Agnieszka Walczak – Skałecka

Okładka_3D_Silne_marki_osobiste_Agnieszka_Walczak_Skalecka_Wydawnictwo_Slowa_i_Mysli

Praktyczny przewodnik poruszania się po mapie Twojej marki osobistej. Co musisz wiedzieć o sobie i innych? Jak się przygotować? O co dbać i na co zwracać uwagę? Z jakich narzędzi możesz skorzystać i gdzie ich szukać?

Gdzie kupić? -> silnemarkiosobiste.pl

 


Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. Daniel Kahneman.

Na podstawie eksperymentów i badań tłumaczy mechanizmy ludzkich osądów i wyborów. Noblista prowadzi też polemikę z innymi poglądami na te zjawiska wskazując plusy i minusy obu podejść.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788372786777″]

Błądzą wszyscy (ale nie ja). Elliot Aronson, Carol Tavris.

Autorzy tłumaczą dlaczego jesteśmy tak przekonani o własnych racjach, dlaczego tak trudno zasypać wojenny topór pomiędzy małżonkami, politykami czy narodami, dlaczego samousprawiedliwienie często układa scenariusz naszego życia.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788362122943″]

Siła nawyku. Dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie. Charles Duhigg.

Pozostajemy w sferze funkcjonowania ludzkiego umysłu. Zabierając się za tę książkę nie byłam nastawiona zbyt entuzjastycznie, ale jak się okazało moje obawy były kompletnie nieuzasadnione. Autor tłumaczy w jaki sposób powstają nawyki i jak można je zmieniać.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788377052730″]

Zaczynaj od dlaczego. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania. Simon Sinek.

Choć książka traktuje o tym jak jednostki i organizacje mogą inspirować i wpływać na życie tysięcy ludzi, to dla mnie jest to przede wszystkim podstawa działania dla każdej silnej marki osobistej. Poznać swoje DLACZEGO to pierwszy krok.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788324653430″]

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą. Joanna Malinowska Parzydło.

Nie ma tu szybkich recept, ale na pewno można poczuć czym powinna być silna marka osobista i co jest w niej na prawdę istotne.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788324699117″]

Współbrzmienie. Znajdź wspólny język z odbiorcami Twojej prezentacji. Nancy Duarte.

Od słowa do słowa i znaleźliśmy się przy genialnej pozycji dotyczącej sztuki prezentacji. Autorka prowadząc czytelnika krok po kroku przez przygotowanie prezentacji i jej doskonałe przedstawienie, tłumaczy również dlaczego konkretne elementy są takie istotne. To nie tylko zbiór narzędzi, to klucz do opowiadania historii, wykorzystywania wszystkich dostępnych Ci zasobów, to klucz do umysłów publiczności.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788324633692″]

Design Thinking. Dla przedsiębiorców i małych firm. Beverly Rudkin Ingle.

Autorka nie skupia się na teoretyzowaniu. Prostym językiem tłumaczy koncepcję, a następnie przy pomocy prostych ćwiczeń pokazuje, jak zmienić swoje myślenie o własnej stronie internetowej, sklepie czy każdej innej formie biznesu jaką prowadzisz. Takie holistyczne ujęcie jest nieodzowne w dzisiejszych realiach. W kontekście marki osobistej pozwala zatrzymać się i zdać sobie sprawę ile punktów styku ma z nią Twój odbiorca, o które możesz nie dbać w świadomy sposób. Sprawdź czy tak właśnie jest.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788324695201″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *