Rozwój, Książki

Lektury silnej marki osobistej vol.2

Jak na pewno zauważyłeś ogrom informacji i dynamika ich produkcji jest ogromna.

Czasem więc książki nie wystarczają, czasem zaś refleksje dotyczące konkretnego tematu nie pasują po prostu do tego formatu. Dziś mam więc dla Ciebie garść linków – blogów, które sama chętnie czytam, a które dotykają tematyki marketingu, komunikacji i budowania marki osobistej. Może znasz już je wszystkie, a może znajdziesz tu kilka nowych inspiracji. Co jakiś czas będę podrzucać Ci kolejne. Liczę również na to, że jest jeszcze wiele nieodkrytych przeze mnie miejsc w sieci, do których pomożesz mi dotrzeć.

jestesmarka.pl – blog Joanny Malinowskiej – Parzydło. Jakiś czas temu przybliżałam jej książkę pod tym samym tytułem. Jestem fanką refleksyjnych treści, które pokazują punkt widzenia autora. Takie treści nie tylko pozwalają zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym – co ja o tym sądzę, umożliwiają też przypomnienie sobie, że nie wyścig i wygrana są najważniejsze. Jakość życia jest o wiele cenniejsza. Tak więc jeśli chcesz poczuć czym jest budowanie własnej marki osobistej i co jest w niej najistotniejsze to polecam Ci tę lekturę.

paweltkaczyk.com – znajdziesz tu informacje o marketingu, komunikacji, grywalizacji i budowaniu marki. Autor mówi sam o sobie, że zarabia na życie opowiadając historie i tak właśnie czyta się jego wpisy. Lekko podane, nawet jeśli odnoszą się do badań, inspirują do poszukiwań i działania.

bucki.pro – jeśli interesuje Cię komunikacja i lubisz czytać teksty, które wchłania się na jednym oddechu, to powinieneś tu zajrzeć. Oprócz refleksyjnych treści, wysoko cenię te odwołujące się do badań i osiągnięć nauki. Właśnie takie materiały tu znajdziesz. Duża dawka wiedzy i inspiracji. Teksty Piotra znajdziesz również piotrbucki.innpoland.pl

www.joannagrela.pl – autorka pisze o przywództwie i rozwoju osobistym. W jej wydaniu nieustannie urzeka mnie delikatność, szacunek do drugiego człowieka i silne skoncentrowanie na „ludzkim” podejściu do zarządzania. Jak sama pisze – rozpisała się na dobre, więc z niecierpliwością czekam na kolejne teksty.

kotarbinski.wordpress.com – Jackowi Kotarbińskiemu nie można odmówić doświadczenia i krytycznego podejścia do uprawiania marketingu w Polsce. Dla mnie to kopalnia wiedzy a przy tym cudowne poczucie humoru.

jacekpogorzelski.pl – i tu powrót do refleksyjnych tekstów. Trafne spostrzeżenia na temat myślenia o rynku i o tym czym właściwie jest marketing. Moc inspiracji.

Tyle na dziś. Moja lista jest o wiele dłuższa. Dam Ci jednak czas byś mógł chociaż zajrzeć w wybrane przez Ciebie miejsca. A co Ty mi dziś polecisz?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *