Marka osobista

Zatrzymaj się

Wszyscy na pewno zdajecie sobie sprawę z tempa życia, które towarzyszy większości z nas.

Bez względu na to czy zastanawiasz się na co dzień nad przyczynami takiego stanu rzeczy i czy go w ogóle zauważasz, życie Twoje i chociażby Twoich rodziców różni się diametralnie. Sama chętnie korzystam z możliwości, jakie daje dzisiejsza rzeczywistość, pamiętając jednak zawsze, że potrzebna jest mi samotnia, do której mogę wycofać się w dowolnej chwili.

Tempo, tempo…

Znam kilka osób, które konsekwentnie realizują strategię „slow life”, niemniej jednak mam nieodparte wrażenie, że nie stanowią oni większości społeczeństwa (bez względu na to czy weźmiesz pod uwagę Polskę, Europę czy też świat). Podziwiam ich siłę i wytrwałość w selekcjonowaniu tego co przyjmują do swojego życia i jakie daje im to poczucie bezpieczeństwa i spełnienia zarazem.

Nie mnie oceniać czy wpisanie się w wartki nurt wydarzeń jest dobrym czy też złym wyborem. Wierzę jednak głęboko, że jeśli chcesz budować swoją markę osobistą świadomie i czerpać korzyści, które może to przynieść, to musisz raz na jakiś czas się zatrzymać. Tak – zatrzymać.

A co jeśli lubię żyć szybko? – można zapytać. Świetnie – odpowiem. Nie zmienia to jednak faktu, że z czasem i pojawiającymi się na Twojej drodze ludźmi i wydarzeniami, Ty sam się zmieniasz. Jeśli chcesz świadomie zarządzać sobą musisz zacząć od doskonałej znajomości samego siebie. A tego po prostu nie da się zrobić w biegu.

Poznajmy się

Wiele osób rozpoczyna budowanie swojej marki z pełną świadomością tego gdzie chcą dotrzeć i co chcą osiągnąć. I bez wątpienia są to elementy, bez których nie da się tej pracy wykonać. Nie wszyscy jednak podejmując się tego wyzwania znają samych siebie wystarczająco dobrze, by mieć pewność, że obrany cel jest dla nich najlepszym z możliwych. Nie wystarczy nakreślić własnych marzeń i pragnień. Nie wystarczy „zaprojektować” efektu końcowego. Podstawą i fundamentem musi stać się znajomość własnej duszy, serca i umysłu. Wiedza o tym kim się jest i kim się nie jest, potrafi czasem zaskoczyć, ale tylko ta wiedza pozwoli Ci nie zbłądzić w dżungli powiązań, kontaktów i realizowanych projektów czy działań.

Patrz nie tylko w przyszłość

Odpowiedz sobie na pytania – czy 5 lat temu byłeś tym samym człowiekiem? Czy tak samo patrzyłeś na otaczający Cię świat? Czy ceniłeś te same wartości? Czy w ogóle jesteś w stanie porównać te dwie osoby?

Zatrzymaj się. Poznaj się na nowo. Odkryj w sobie to czego nie zauważasz w codziennej pogoni, a potem kontynuuj swoją pracę nad budowaniem silnej marki osobistej z przekonaniem, że to co robisz jest dla Ciebie najlepszym z możliwych rozwiązań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *