Rozwój

#WartePolecenia (14)

Oto kilka materiałów, które warto polecić. Jeśli więc masz chwilę, to zapraszam. Będzie o badaniach marketingowych, myśleniu strategicznym o marce, zwinnym podejściu do pracy i nie tylko.


 

Badania marketingowe to nudna i żmudna robota? Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Czasem proste choć mogłoby się wydawać niewygodne metody, są nie tylko zaskakująco skuteczne, ale i bardzo interesujące dla wszystkich zaangażowanych: marki zlecającej, badaczy i samych respondentów. Niewygodne bo zmuszają respondentów do wyjścia poza strefę komfortu. Proste, bo czasem wystarczy wyciągnąć kabel. Interesujące, bo każdy dowiaduje się o sobie i innych czegoś nowego. Więcej na łamach socialpress.pl

 


 

Jeden z najistotniejszych tekstów dotyczących marketingu w ostatnim czasie:

O ile kiedyś koncentrowano się na znajomości brandu, potem emocji (lovebrands, emotional branding), o tyle dziś kluczowe staje się zaangażowanie. Najbardziej cenione marki dbają też o trzy cele: brand purpose, jako efekt uzyskiwany przy korzystaniu z danej marki, suma doświadczeń (customer experience); korzyści emocjonalne związane z marką oraz (uwaga!) korzyści społeczne. Nowy wzór paradygmatu współczesnej marki, staje się składową konsumenckiego zaangażowania, wartości oferty, emocji i wpływu na społeczeństwo.

Jacek Kotarbiński

Zachęcam do lektury całości. Rewolucja w marketingu.

 


 

A na koniec coś lekkiego, ale bardzo przydatnego. Korzystam z wielu aplikacji ułatwiających pracę i organizację, ale nadal bardzo cenię sobie odręczne notatki. Kocham pisanie piórem na dobrej jakości papierze w pięknie oprawionym notatniku. W tym wpisie PracujZwinnie.pl znajdziecie błyskotliwy sposób na przyspieszenie ręcznego notowania.

Enjoy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *