Proces

Jestem wielką fanką procesowego podejścia do projektowania. Wierzę, że koncentrując się na realnych potrzebach i mechanizmach, możemy zaprojektować niemal wszystko. Lubię też jednak czuć, że są na tym świecie rzeczy, których nie chcemy projektować, a proces pracy powinien nam tę przestrzeń otwierać.

Oto jak pracuję…

ODKRYWANIE

Pierwszy etap każdej pracy to badanie. Poznaję Twoją firmę i markę, jej odbiorców i rynki. Wychodzimy więc od wąskiego obszaru maksymalnie poszerzając perspektywę, by następnie zawęzić ją do konkretnego wyzwania. Bez względu czy mówimy o budowaniu strategii, marki czy innowacji – wszystko sprowadza się do właściwie sformułowanego wyzwania.

PROJEKTOWANIE

We współpracy z Klientem i jego zespołem projektujemy rozwiązanie dla wybranego wyzwania, tworzymy prototypy i je testujemy. To bardzo istotny etap.

Jeśli zastanawiasz się jak przetestować nową ofertę czy stronę internetową w szybki prosty sposób, to podpowiem Ci, że najczęściej wystarczy jeden dzień intensywnej pracy i prezentacja, by wyruszyć do odbiorców i sprawdzić to na co chcesz wydać sporą sumę pieniędzy.

Do zespołu pracującego nad rozwiązaniami czasem zapraszamy odbiorców marki, czasem jej partnerów biznesowych, a czasem pracujemy w mniejszym zespole. Najważniejsze, żeby metoda była adekwatna do wyzwania i zasobów.

IMPLEMENTACJA

Jedno konkretne wyzwanie i implementacja jego rozwiązania ma często wpływ na całość systemu. Po wypracowaniu i przetestowaniu rozwiązania trzeba przyjrzeć się powtórnie na cały system i wpływ jaki to rozwiązanie wywrze, nie tylko na odbiorcach bezpośrednich, ale wszystkich członkach systemu. Podobno diabeł tkwi w szczegółach i to jest właśnie czas na dopracowanie szczegółowej implementacji, bo odbiór niemal nigdy nie bywa neutralny.

Możesz zaprosić mnie do całości projektu lub tylko do jego wybranego elementu – sprawdźmy co możemy razem zrobić