Marka osobista

Powiało nudą… ?

Ilość opinii jest za pewne większa niż liczba głów te opinie w świat niosących. Czasem jednak najtrudniej określić się co do własnego zdania na dany temat… ten przedziwny wstęp prowadzi mnie do składowych mojego pojmowania stylu i wizerunku. Kilka dni temu buszując (tradycyjnie przy popołudniowej, trzeciej już, kawie) po sieci znalazłam krótki wpis na jednym z portali zajmujących się modą, stylem i innymi tego typu „chodliwymi” aktualnie tematami. To co mnie zasmuciło, a może nawet nieco oburzyło to komentarz przy zdjęciu celebrytki X – „Powiało nudą… Bezpieczny zestaw X…”

Po pierwsze styl jest czymś tak indywidualnym, że podstawowe zasady dobrego wychowania nie powinny pozwalać na komentarze w podobnym tonie.

Po drugie czy na prawdę musimy codziennie zaskakiwać wykorzystaniem najnowszych trendów wprost z wybiegów lub szokować kreatywnym zastosowaniem duchów szafy naszych mam?

Dla mnie strój, moda, styl, wizerunek… to pojęcia niezwykle delikatne i istotne zarazem. Z jednej strony odzwierciedlają cechy naszej osobowości, kiedy indziej są wyrazem aktualnego nastroju, mogą pomóc nam uwydatnić plusy naszego wyglądu lub wzmocnić określone cechy charakteru, mogą też niestety krzywdzić… czasem wpływają na to jak postrzegamy sami siebie i zawsze wpływają na to jak widzą nas inni.

Brak zrozumienia istoty tych pojęć i zasad jakimi się rządzą nie prowadzi do niczego dobrego. Nie zapędzajmy się więc w pustej pogoni za nowinkami, próbując nadążyć za światem, który nie zaczeka. Nie ma nic piękniejszego i bardziej stylowego niż odnalezienie swojej drogi przez przecudowny i jakże pasjonujący świat mody i kreacji wizerunku.

A jak Wy rozumiecie magiczne pojęcie „stylu”?

2 thoughts on “Powiało nudą… ?

  1. cytując Coco Chanel, istnieje tyle stylów ile kobiet. i to chyba też ona powiedziała, że mamy się czuć ubrane, a nie przebrane. To mądre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *