Marka osobista, Komunikacja i marketing

Fundament Twojej Marki

Często spotykam się z brakiem zrozumienia idei Marki Osobistej.

Czasem jest to kompletny brak świadomości, że coś takiego realnie istnieje lub traktowanie Marki Osobistej, jak kolejnego wymysłu, który ma napędzić sprzedaż usług w konkretnych sektorach. Czasem jest to spłycanie idei do kilku elementów lub wybiórcze traktowanie narzędzi, którymi posługują się specjaliści zajmujący się tą materią. Wszystkie te zjawiska są w moim odczuciu objawem braku zrozumienia wynikającego z niewiedzy na temat idei Marki Osobistej.

Zacznijmy więc od początku. Niejednokrotnie podkreślałam, że moje rozumienie i praca z Markami Osobistymi opiera się na założeniu budowania ich na solidnych fundamentach. Podejście to pozwala nie tylko na usystematyzowanie pracy i głębsze zrozumienie idei Marki Osobistej, ale też, a może przede wszystkim, zapewnia długotrwałe i satysfakcjonujące efekty, poprzez oparcie zewnętrznych oznak Marki na wewnętrznych przekonaniach i celach jednostki. Kreowanie wizerunku bez kotwiczenia go w wartościach, które kierują życiem danej osoby kończy się (prędzej czy później) fiaskiem.

Co więc jest fundamentem Twojej Marki Osobistej? Odpowiedź tkwi w Tobie i choć czasem ciężko do niej dotrzeć to warto – bo tylko w ten sposób możesz zbudować wartościową Markę, wyróżniającą się z otoczenia, dającą Ci satysfakcję i pozwalającą osiągać założone cele w zgodzie z samym sobą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *